مطالب پر بازدید

بهترین قرص ریزش مو

ریزش مو یا نازک شدن مو می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کمبود مواد مغذی باشد. البته همچنین می‌تواند یک مشکل ژنتیکی و وراثتی باشد. قطعا هم کسی دوست ندارد که موهایش را از دست بدهد. از این رو ما در این مقاله از داروخانه انصار (دکتر مریم امجدی) به معرفی بهترین قرص ریزش مو پرداختیم. این قرص‌های ریزش مو به صورت مستقیم روی جلوگیری از ریزش مو تاثیر نمی‌گذارند. بلکه با جبران مواد مغذی از دست رفته بدن، به صورت غیر مستقیم از ریزش مو جلوگیری می‌کند.

در حالی که عواملی مانند سن، ژنتیک و هورمون ها نیز بر رشد مو تأثیر می‌گذارند، مصرف بهینه مواد مغذی در جلوگیری از ریزش مو، کلیدی است. برخی از علل احتمالی ریزش مو عبارتند از کاهش وزن سریع، کم کاری تیروئید و کمبود آهن.

بهترین ویتامین‌ها برای رشد مو

رشد و سلامت مو تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله تغذیه، ژنتیک، شرایط پزشکی، هورمون ها و حتی استرس است. تحقیقات نشان می‌دهد که کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم برای رشد و عملکرد طبیعی سلول‌ها به ریزش مو کمک می‌کند. برای همین هم هست که انواع بهترین قرص ریزش مو در بازار موجود هستند، تا این مواد معدنی را به بدن برسانند.

دکتر میشل گرین، متخصص پوست و مو در نیویورک می‌گوید: ویتامین‌ها برای رشد موی سالم ضروری هستند و ممکن است به جلوگیری از ریزش و نازک شدن مو کمک کنند. بهترین ویتامین ها برای رشد مو عبارتند از:

 • ویتامین‌های B
 • ویتامین D
 • ویتامین E
 • روی
 • بیوتین
 • آهن
انواع ویتامین‌ها برای ریزش مو

انواع ویتامین‌ها برای ریزش مو

ویتامین‌های B

عضو ثابت بهترین قرص ریزش مو، ویتامین‌های گروه B هستند. ویتامین‌های B در رشد مو نقش دارند و برای متابولیسم و عملکرد سیستم عصبی ضروری هستند. جای تعجب نیست که ویتامین‌های B مانند ویتامین B7 (بیوتین) و B12 برای تقویت و حالت دادن به مو مهم هستند.

تحقیقات نشان می دهد که شما به راحتی می توانید با داشتن یک رژیم غذایی متعادل به مقدار مصرف روزانه ویتامین B برسید. ویتامین‌های گروه B را می‌توان در انواع غذاها از جمله غلات 100 درصد، گوشت، ماهی، تخم مرغ کامل، آجیل و آووکادو یافت.

ویتامین C

ویتامین C که به خاصیت حفظ ایمنی بدن شناخته می‌شود، علاوه بر این خاصیت، موها را قوی‌تر می‌کند و از ریزش مو جلوگیری می‌کند. شما می‌توانید ویتامین C را در بهترین قرص ریزش مو هم پیدا کنید. ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی برای رشد موی سالم ضروری است.

این ویتامین همچنین به افزایش گردش خون در سراسر بدن، از جمله پوست سر کمک می‌کند. هنگامی که گردش خون در پوست سر شما افزایش می‌یابد، فولیکول‌های مو تحریک بیشتری می‌شود که ممکن است به رشد مو کمک کند.

ویتامین D

کمبود ویتامین D ممکن است منجر به ریزش مو شود. ویتامین D توسط کراتینوسیت‌ها، سلول‌های پوستی که کراتین تولید می‌کنند، در پوست متابولیزه می‌شود. زمانی که بدن ویتامین D کافی نداشته باشد، کراتینوسیت‌های موجود در فولیکول‌های مو در تسهیل رشد مو مشکل دارند. بنابراین یکی از ویتامین‌های اساسی که باید در بهترین قرص ریزش مو دنبالش بگردید، ویتامین D است.

ویتامین E

ویتامین E دارای همان قدرت آنتی اکسیدانی است که ویتامین C دارد. این بدان معنی است که می‌تواند استرس اکسیداتیو را با متعادل کردن سطح الکترون در رادیکال‌های آزاد، مهار کند. افراد مستعد کمبود ویتامین E، افرادی هستند که دارای بیماری‌هایی مانند کرون یا فیبروز کیستیک هستند. ویتامین E یک ویتامین حیاتی و موثر برای درمان ریزش مو است. از این رو شما با خواندن لیبل روی جعبه بهترین قرص ریزش مو می‌توانید نام ویتامین E را هم در ترکیبات آن ببینید.

یک مطالعه کوچک نشان داد افرادی که به مدت هشت ماه از مکمل‌های ویتامین E استفاده می‌کردند، 34.5 درصد افزایش رشد مو را تجربه کردند. علاوه بر بهترین قرص ریزش مو همچنین می‌توانید ویتامین E را در تخمه آفتابگردان، اسفناج، آووکادو و بادام پیدا کنید. اگر قصد دارید از مسیر مکمل استفاده کنید، مقدار توصیه شده رژیم غذایی روزانه 15 میلی گرم است. البته باز هم توصیه می‌شود در کنار تغذیه، از قرص مناسب ریزش مو استفاده کنید.

ویتامین E برای بهترین قرص ریزش مو

آهن

آهن باعث تولید هموگلوبین می‌شود، پروتئینی که در گلبول‌های قرمز بدن شما وجود دارد. این سلول‌ها اکسیژن را به سلول‌ها در سراسر بدن شما توزیع می‌کنند و به ترمیم و رشد آن‌ها کمک می‌کنند. کمبود آهن می‌تواند منجر به ریزش مو شود که زنان بیشتر مستعد ابتلا هستند. آهن را در غذاهایی مانند تخم مرغ، گوشت قرمز، عدس، اسفناج، صدف و صدف پیدا خواهید کرد.

مصرف روزانه توصیه شده آهن 45 میلی گرم است. به خاطر داشته باشید که مصرف بیش از حد آهن می‌تواند منجر به یبوست، درد معده و استفراغ شود. البته شما آهن را می‌توانید در بهترین قرص ریزش مو نیز پیدا کنید. در این صورت نیاز به مصرف مواد غذایی حاوی آهن را جهت جلوگیری از ریزش مو ندارید.

زینک

زینک یک ماده معدنی کم مصرف است و بدن فقط به مقدار کم به آن نیاز دارد. کوچک اما قدرتمند! در همه چیز از رشد سلول‌ها تا ایجاد DNA نقش دارد. دکتر گرین متخصص پوست و مو می‌گوید: سطوح پایین زینک با ریزش مو و بهبود ضعیف زخم ها مرتبط است. وی خوردن غذاهای غنی از روی مانند گوشت، لوبیا، آجیل و دانه‌ها را توصیه می‌کند.

شما می‌توانید از هر داروخانه‌ای قرص و مکمل زینک خریداری و مصرف کنید. اما همانطور که در بالا هم گفته شد، مقدار مصرف زینک نباید زیاد باشد. چرا که این ماده معدنی، کمش تاثیر بسیاری دارد. البته پیشنهاد ما، بهره بردن از زینک در بهترین قرص ریزش مو است. این قرص‌ها که در ادامه معرفی می‌کنیم به اندازه مناسب زینک دارند.

زینک برای ریزش مو

زینک برای ریزش مو

آهن

آهن نقش بسیار مهمی در رشد مو دارد. شما می‌توانید آن را در بهترین قرص ریزش مو هم پیدا کنید. تحقیقات در مجله علوم پزشکی کره نشان می‌دهد که بین کمبود آهن و ریزش مو در زنان ارتباط وجود دارد. اگر آهن کافی دریافت نکنید، بدن شما نمی‌تواند هموگلوبین کافی تولید کند. در نتیجه اکسیژن رسانی به پوست سرتان را کاهش می‌دهد و به ریزش مو کمک می‌کند.

در صورتی که بهترین قرص ریزش مو با باقی قرص‌های شما تداخل دارویی داشته باشد؛ می‌توانید از غذاهای سرشار از آهن که عبارتند از موارد زیر، استفاده کنید:

 • صدف
 • گوشت قرمز
 • اسفناج
 • عدس

کراتین

کراتین پروتئینی است که مو، پوست و ناخن ما را می‌سازد. این پروتئین به طور طبیعی توسط بدن تولید می‌شود و مکمل‌های کراتین زیادی وجود دارند که ادعا می کنند به رشد مو کمک می‌کنند. با این حال، پیشنهاد می‌کنیم به جای مصرف قرص، کراتین را به روشی طبیعی‌تر، با خوردن غذاهای غنی از پروتئین مانند تخم مرغ، لوبیا، ماهی و گوشت دریافت کنید.

نحوه عملکرد قرص ریزش مو

هنگامی که مکمل خوراکی و بهترین قرص ریزش مو مصرف می‌کنید، در جریان خون جذب می‌شود و در آنجا تمام سلول‌ها، از جمله فولیکول‌های مو را تغذیه می‌کند. البته همانطور که در بالا هم گفته شد، ویتامین‌ها برای رشد مو بیشتر در یک فرآیند غیر مستقیم عمل می‌کنند.

از نظر ویتامین‌ها، تعداد کمی از ویتامین‌ها وجود دارند که به طور خاص رشد مو را هدف قرار می‌دهند. با این حال، برخی ویتامین‌ها، سلامت کلی را ضمانت می‌کنند؛ که در نهایت می‌تواند بر رشد مو تاثیر بگذارد.

نحوه اثرگذاری قرص ریزش مو

نحوه اثرگذاری قرص ریزش مو

بهترین قرص ریزش مو

علاوه بر رژیم غذایی غنی از تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی که بر رشد مو تأثیر می‌گذارند، مجموعه‌ای از مکمل‌ها و قرص‌های ریزش مو بدون نسخه وجود دارد که مخصوصاً برای کسانی که با نازک شدن مو یا ریزش مو دست و پنجه نرم می‌کنند، طراحی شده است. با این حال، مانند هر مکمل دیگری، قبل از مصرف حتما با پزشک خود مشورت کنید.

قرص برای ریزش مو

قرص برای ریزش مو

1- کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا

کپسول زینک پلاس دانا برای تامین سلامت پوست و مو و ناخن بسیار سودمند می‌باشد. خواص فوق‌العاده این محصول برای رشد مو، آن را به یکی از بهترین قرص ریزش مو تبدیل کرده است. در بالا درباره زینک و تاثیر فوق‌العاده آن در رشد مو گفتیم. این کپسول حاوی مقدار استاندارد زینک و انتخابی فوق‌العاده برای جلوگیری از ریزش موهای شماست.

کپسول زینک پلاس ب کمپلکس 5 میلی گرم 60 عدد دانا Dana

کپسول زینک پلاس ب کمپلکس 5 میلی گرم 60 عدد دانا Dana

نکات مصرف
 • این محصول صرفا مکمل تغذیه‌ای بوده و جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌ها نیست.
 • کپسول را همراه غذا و با مقداری آب مصرف نمایید و از جویدن آن خودداری کنید.
 • در دمای زیر ۲۵ درجه سانتیگراد و دور از نور و رطوبت نگهداری کنید.
 • در دوران بارداری و شیردهی پس از مشاوره با پزشک مصرف شود.

کپسول زینک پلاس ب کمپلکس 5 میلی گرم 60 عدد دانا Dana

ترکیبات
ترکیبات مقدار در هر وعده روزانه
روی 5 mg
ویتامین B1 1,3 mg
ویتامین B2 1,5 mg
ویتامین B12 3 µg
ویتامین B6 1,6 mg
ویتامین B7 60 µg
فولیک اسید 200 µg
ویتامین B3 9 mg
ویتامین B5 6 mg

 

2- قرص بیوتین 1000 میکروگرم گلوک ویت

یک مکمل مفید برای تقویت پوست، ناخن و موها است. این قرص با دارا بودن ویتامین ب ۷ نقش موثری در جلوگیری از ریزش مو دارد. مصولی که به شدت می‌توان گفت یکی از بهترین قرص ریزش مو است. بیوتین از طریق افزایش گردش خون سر، فولیکول‌های مو را تقویت کرده و از نازکی و ریزش آنها جلوگیری می‌کند. همچنین در تولید کراتین موثر است که به افزایش سلامت و رشد ناخن‌ها کمک می‌کند.

قرص بیوتین 1000 میکروگرم 30 عدد گلوک ویت Gluck Vit

قرص بیوتین 1000 میکروگرم 30 عدد گلوک ویت Gluck Vit

دقت در مصرف

این محصول را در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد، دور از نور، رطوبت و دور از دسترس و دید کودکان، در ظرف دربسته نگهداری نمایید.

این قرص صرفا مکمل بوده و جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری نیست.

تداخل دارویی

در صورت مصرف مکمل‌های حاوی بیوتین بیش از مقادیر توصیه شده، ممکن است در جواب تست‌های آزمایشگاهی هورمونی مانند تیروئید تداخل ایجاد شود.

قرص بیوتین 1000 میکروگرم 30 عدد گلوک ویت Gluck Vit

3- کپسول رویال بیوتی 60 عدد یوروویتال

کپسول رویال بیوتی یوروویتال با داشتن موثرترین ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیبات مغذی به حفظ سلامت پوست و مو کمک می‌کند. کپسول رویال بیوتی با دارا بودن زینک، ویتامین C و ویتامین B6 بهترین قرص برای ریزش مو محسوب می‌شود.

<yoastmark class=

دقت در مصرف

در دمای پایین تر از ۲۵ درجه سانتی گراد، در جای خشک، دور از نور و دسترس کودکان نگهداری شود.

این فرآورده صرفا مکمل تغذیه‌ای بوده و جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری نیست.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی

در دوران بارداری و شیردهی مطابق دستور پزشک یا دکتر داروساز مصرف شود.

کپسول رویال بیوتی 60 عدد یوروویتال Eurho Vital

نحوه انتخاب بهترین قرص ریزش مو

ما بهترین ویتامین‌ها و قرص‌های ریزش مو را بر اساس معیارهای زیر انتخاب می‌کنیم:

شهرت برند و تست کیفیت: تمام محصولات موجود در لیست ما توسط برندهای معتبر تولید شده و از نظر کیفیت تست شده‌اند.

مواد موثر: ما محصولات حاوی مواد مغذی را انتخاب کردیم که نشان داده شده است برای رشد مو مهم هستند. ما همچنین مکمل‌هایی را که حاوی اشکالی از مواد مغذی هستند که راحت‌تر جذب می‌شوند، اولویت‌بندی کردیم.

نوع مکمل: این لیست حاوی مکمل هایی است که متناسب با نیازها و ترجیحات مختلف است.

نیازهای فردی شما: دریافت ویتامین‌ها و مواد معدنی کافی برای حمایت از موهای سالم مهم است. اما مصرف بیش از حد برخی از آن‌ها مانند ویتامین A و E می تواند منجر به ریزش مو و حتی مسمومیت با ویتامین شود. ایده خوبی است که با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید تا ببینید در صورت وجود، کدام مکمل ارزش افزودن به روال سلامتی شما را دارد.

هزینه: مکمل‌ها و قرص‌های ریزش مو می‌توانند از نظر هزینه بسیار متفاوت باشند. مطمئن شوید که محصولی را انتخاب کنید که به راحتی متناسب با بودجه شما باشد.

مشکل ریزش مو

مشکل ریزش مو

آیا قرص‌های ریزش مو ایمن هستند؟

بسیاری از افراد می‌توانند مواد مغذی حیاتی را از طریق یک رژیم غذایی سالم مصرف کنند. با این حال، مکمل‌های مولتی ویتامین و مواد معدنی به طور کلی برای افراد بدون بیماری زمینه‌ای بی خطر هستند. با توجه به اینکه این مکمل مواد مغذی را در مقادیری فراهم می‌کند که به میزان توصیه شده روزانه (RDA) پایبند باشد.

مصرف برخی ویتامین‌ها در دوزهای بالا، مانند ویتامین C و برخی ویتامین‌های B، ممکن است منجر به علائم مسمومیت مانند سنگ کلیه یا روزاسه شود. البته زیاده‌روی در مصرف هر چیزی می‌تواند مضر باشد. بنابراین بر اساس مقدار تعیین شده و استاندارد مصرف کنید. شما بهترین قرص ریزش مو را هم که در ادامه معرفی می‌کنیم، زیاد مصرف کنید هیچ تاثیری در افزایش سرعت رشد موی شما ندارد. پس زیاده روی نکنید!

علاوه بر این، ویتامین‌های رشد مو مکمل‌های غذایی هستند که به‌عنوان غذا توسط سازمان غذا و داروی کشور تنظیم می‌شوند، به این معنی که تولیدکنندگان ملزم به ارائه مدرکی مبنی بر ایمنی، کیفیت یا کارایی قبل از فروش هستند. به همین دلیل، انتخاب یک مکمل رشد مو که توسط شخص ثالث آزمایش شده است، می‌تواند اطمینان حاصل کند که محصول حاوی مواد ذکر شده در برچسب است.

آیا قرص ریزش مو ایمن است؟

آیا قرص ریزش مو ایمن است؟

نکات تکمیلی

عوامل زیادی از جمله سن، ژنتیک و هورمون‌ها می‌توانند روی رشد مو تاثیر بگذارند. کمبود برخی مواد مغذی مانند ویتامین D، آهن و زینک در نهایت منجر به ریزش مو می‌شود.

برای جبران مواد معدنی از دست رفته بدن، 2 روش وجود دارد: یکی دریافت این مواد در رژیم غذایی خود. دومین روش هم استفاده از قرص ریزش مو که حاوی تمامی مواد و ویتامین‌های ذکر شده است. ما در بالا لیستی از بهترین قرص ریزش مو در بازار را برای شما آوردیم که می‌توانید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *