مطالب پر بازدید

آموزش گینر خانگی , درست کردن گینر در خانه

یکی از مشکلات عمده بسیاری از بدنسازان که از آن می‌نالند، عدم وزن‌گیری است. آرزوی هر بدنسازی افزایش وزن، جهت تبدیل آن به عضلات و بزرگ‌تر شدن حجم بدن است. از این رو ما در این مقاله آموزشی از داروخانه انصار، آموزش گینر خانگی و روش درست کردن گینر در خانه با لوازم ساده را آموزش دادیم. اگر بدنساز هستید و قصد افزایش وزن دارید، این مقاله را از دست ندهید.

آموزش گینر خانگی

بدون اضافه گویی و مستقیما قصد داریم آموزش گینر خانگی را آغاز کنیم. در ادامه روش درست کردن گینر خانگی در 3 دستور مختلف برای سلیقه‌های متفاوت، آورده‌ایم. این شیک‌های افزایش وزن سالم، مغذی و ساده هستند. هر یک از آنها حداقل 800 کالری دارد و از مواد تشکیل دهنده آسانی تشکیل شده است.

توجه!: به راحتی دستور العمل ها را در صورت نیاز تغییر دهید و مواد اضافی را برای طعم دادن اضافه کنید.

1- گینر شکلات تلخ و روغن بادام

روغن بادام و شکلات تلخ هر کدام به تنهایی سرشار از کربوهیدرات هستند. حالا تصور کنید این 2 را با هم میکس می‌کنید. تبدیل به بمبی برای افزایش حجم و عضله سازی می‌شود. در بین گینرهایی که در این آموزش گینر خانگی، شاید این یکی از بهترین و موثرترین گینرها باشد.

مواد تشکیل دهنده

کالری پروتئین کربوهیدرات چربی

شیر پرچرب (450 گرم)

292 16 گرم 25.6 گرم

15.8 گرم

شکلات تلخ (50 گرم)

340 4.5 گرم 26 گرم

24.2 گرم

روغن بادام (2 ق.غ)

203

5 گرم 6.8 گرم

19 گرم

پودر پروتئین شکلات (2 اسکوپ) 220 50 گرم 2 گرم

0 گرم

روش درست کردن گینر شکلات تلخ و روغن بادام: شکلات تلخ را در یک دیگ مخصوص آب کردن شکلات و یا به آرامی در مایکروویو ذوب کنید. همه مواد را در مخلوط کن بریزید و به آرامی هم بزنید تا تمام توده‌های پودر پروتئین از بین بروند.

گینر شکلات تلخ و روغن بادام

گینر شکلات تلخ و روغن بادام

2- گینر کرم کارامل و قهوه

و اما انتخابی عالی برای عاشقان طعم کارامل و دوست‌داران قهوه. این آموزش گینر خانگی فقط برای شماست.

مواد تشکیل دهنده

کالری پروتئین کربوهیدرات چربی

شیر پرچرب (200گرم)

146 8 گرم 12.8 گرم

8 گرم

خامه سنگین (100 گرم)

413 2.5 گرم 3.3 گرم 44.3 گرم

قهوه دم کرده (100 گرم)

1 0.1 گرم 0 گرم

0 گرم

تاپینگ کارامل (2 ق.غ) 103 0.6 گرم 27 گرم

0 گرم

پودر پروتئین کارامل (2 اسکوپ) 240 48 گرم 8 گرم

2 گرم

برای انتخاب پودر پروتئین، چندین شرکت وجود دارند که طعم “کاراملی” را تولید می‌کنند. در اینجا چند طعم وجود دارد که ارزش توجه را دارند:

  • Scivation Xtend Pro Whey Isolate، شیک کارامل نمکی
  • Magnum Nutraceuticals Quattro، Salted Freakin’ Caramel
  • BPI Sports Whey-HD، کارامل وانیلی
  • پروتئین گیاهی نوترکس، کارامل وانیلی

روش درست کردن گینر کارامل و قهوه: همه مواد را در مخلوط کن بریزید و به آرامی هم بزنید تا تمام توده‌های پودر پروتئین از بین بروند. حالا شما روش درست کردن گینر در خانه را به طور کامل انجام دادید؛ نوش جان.

گینر کرم کارامل و قهوه

گینر کرم کارامل و قهوه

3- گینر کوکی (اورئو) و خامه

در سومین بخش از آموزش گینر خانگی و روش درست کردن گینر در خانه به این شیک فوق‌العاده می‌رسیم. گینر کوکی (اورئو) و کرم خامه‌ای در افزایش وزن و حجم و همچنین عضله‌سازی تاثیر بسزایی دارد. حتما پیشنهاد می‌کنیم آن را در خانه درست کنید.

مواد تشکیل دهنده

کالری پروتئین کربوهیدرات

چربی

شیر پرچرب (340 گرم)

292 16 گرم 25.6 گرم

15.8 گرم

خامه سنگین (50 گرم)

340 4.5 گرم 26 گرم

24.2 گرم

اورئو (2 عدد)

203 5 گرم 6.8 گرم

19 گرم

پودر پروتئین کوکی و خامه (2 اسکوپ)

220 50 گرم 2 گرم

0 گرم

چندین برند وجود دارد که کوکی‌های خوشمزه و پروتئین با طعم خامه درست می‌کنند. شما همچنین می‌توانید از هر پودر پروتئین وانیل محبوب خودتان استفاده کنید. در اینجا چند طعم کوکی (اورئو) و خامه وجود دارد که ارزش توجه دارند:

  • MuscleTech Phase8، کوکی و کرم خامه
  • BPI Sports ISO HD، کوکی‌ها و کرم خامه
  • پودر پروتئین رزمی ماسل فارم، کرم خامه و کوکی
  • RIVALUS Promasil، کوکی و کرم خامه

روش درست کردن گینر کوکی (اورئو) و خامه: همه مواد را در مخلوط کن بریزید و به آرامی هم بزنید. در اینتها می‌توانید برای تزئین کمی بیسکویت اورئو را بکوبید و به عنوان تاپینگ روی گینر خود بریزید.

گینر کوکی (اورئو) و خامه

گینر کوکی (اورئو) و خامه

گینر چیست؟

قبل از پرداختن به موضوع آموزش گینر خانگی و روش درست کردن گینر در خانه ابتدا درباره گینر کمی بیشتر بدانید. گینر پودرهای پر کالری هستند که می‌توان از آن‌ها برای تهیه نوشیدنی‌های پر کالری استفاده کرد. آن‌ها اغلب سرشار از پروتئین و کربوهیدرات هستند تا به شما کمک کنند با افزایش انرژی و مصرف پروتئین عضله بیشتری بسازید.

به طور معمول، ترکیب کربوهیدرات و پروتئین با هم باید در وعده‌های غذایی یافت شود. آن‌ها نیروی محرکه اصلی دریافت کالری بیشتر هستند، در حالی که خود پروتئین برای ساخت ماهیچه‌ها استفاده می‌شود. با تامین کالری بیشتر و پروتئین بیشتر به بدن خود، رشد عضلانی بیشتری را تحریک می‌کنید. ما هم در دستورهای خود دراین آموزش گینر خانگی تمامی این موارد را رعایت کردیم.

روش درست کردن گینر داروخانه‌ای

گینرها کالری نسبتا زیادی را با آماده‌سازی راحت و ساده وراد بدن شما می‌کنند. روش آماده‌سازی و استفاده از گینری که از داروخانه‌ها به صورت پودر تهیه می‌کنید، قطعا با روش استفاده گینری که در این آموزش گینر خانگی آوردیم، فرق می‌کند. روش درست کردن گینر داروخانه‌ای به شکل زیر است:

پودر گینر را به مایع اضافه و تکان دهید. اگر بدنساز هستید، حتما قمقمه‌هایی را با نام شیکر می‌شناسید که برای گینر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فقط کافی‌ست مقدار مشخصی پودر گینر را به آب و یا شیر، در داخل شیکر اضافه کنید و شروع به تکان دادن آن کنید. بعد از اینکه خوب میکس شد، حالا نوبت استفاده از گینر خود جهت افزایش وزن و حجم می‌رسد.

آیا گینر برای سلامتی مضر است؟

خیر مضر نیست. بله مضر است! خب یعنی چی؟

توجه! صحبت ما در اینجا درباره گینرهای داروخانه‌ای هستند که به صورت پودر به فروش می‌رسند. نه گینرهایی که در این مقاله آموزش گینر خانگی آوردیم.

آیا گینر برای سلامتی مضر است؟

آیا گینر برای سلامتی مضر است؟

حتما شما هم شنیدید که از مکمل‌های بدنسازی همیشه بد گفته می‌شود. از آن‌ها به عنوان عامل اکثر مرگ و میرها در بدنسازان شناخته می‌شوند. اما اینطور نیست. نمی‌توان گفت که همه مکمل‌های بدنسازی بد هستند. در مورد گینر هم همین قضیه صدق می‌کند.

گینر هم علاوه بر کاربرد مفیدش، متاسفانه در تخریب و ضرر رساندن به سلامتی شهرت دارد. برخی از گینرها عالی هستند و به شما بهترین نتیجه را می‌دهند، در حالی که افراد سودجو در بازار، گینرهای تشکیل شده از مواد بی‌کیفیت و مضر را نیز عرضه می‌کنند.

این گینرها اغلب حاوی شکر یا فلزات سنگین بیش از حد و مخرب سلامتی شما هستند.

این موضوع باعث شده است که بسیاری از مردم بپرسند که آیا راه بهتری برای درست کردن گینر وجود دارد یا خیر. و صد در صد وجود دارد… همین هم دلیلی شد تا ما در این مقاله به شما آموزش گینر خانگی را بدهیم.

جمع بندی

ما در این مقاله از داروخانه انصار (دکتر مریم امجدی) درباره یکی از دغدغه‌های  بدنسازان که گرفتن وزن و حجم است صحبت کردم. همچنین به یکی از بهترین راه‌حل‌های این مشکل یعنی مصرف گینر نیز اشاره کردیم. در ادامه نیز آموزش گینر خانگی و نحوه درست کردن 3 گینر در خانه را به شما آموزش دادیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

لطفا نظرات و سوالات خود را در باکس دیدگاه‌ها که در انتهای همین مقاله هست بنویسید. همکاران ما در سریع‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟